Projekty

DItero realizuje różnorodne projekty zgodne z celami statutowymi fundacji. Wiele z nich realizowanych jest przy udziale dotacji ze środków publicznych i prywatnych. Niektóre projekty realizujemy ze środków własnych Fundacji pochodzących z opłat od rodziców dzieci oraz darowizn i innych form działalności odpłatnej pożytku publicznego. Na liście poniżej oraz na kolejnych podstronach prezentujemy szczegółowe informacje o aktualnie realizowanych i już zakończonych projektach wraz z podaniem źródła dofinansowania oraz informacjami o wykonanych zadaniach.

Aktualne projekty

Energia społeczna

Utalentowani neuroróżnorodni

Archiwum (zakończone projekty)

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach dotacji zrealizowaliśmy dwukrotnie (w 2020 i 2021 r) integracyjne półkolonie artystyczne.

Koalicja na rzecz rozwoju turystyki wiejskiej w gminie Leśna” powstała z myślą o pokazaniu turystycznego bogactwa gminy Leśna oraz połączenia wysiłków organizacji społecznych, osób i firm na rzecz rozwoju leśniańskiej turystyki, produktu lokalnego oraz poprawieniu estetyki leśniańskich wsi i miasta Leśna.

Turystyka może rozwijać się na różne sposoby. Na terenach górskich i podgórskich najczęściej kojarzy się z aktywnym wypoczynkiem – narciarstwem, turystyką pieszą i rowerową. Jednak możliwości działania we współczesnej turystyce są znacznie większe. O tym jak wykorzystać dla rozwoju lokalnego potencjał kultury, historii, tradycji i umiejętności mieszkańców piszemy tutaj.

Powołaliśmy koalicję z myślą, że silna organizacja sieciowa łącząca stowarzyszenia, koła gospodyń, fundacje, kluby sportowe oraz firmy, którym zależy na rozwoju turystycznym gminy Leśna – będzie najważniejszym partnerem dla lokalnej władzy. Uważamy, że ludzie sami najlepiej zadbają o to, żeby decyzje władz nie były chybione i by nie finansowały pomysłów, które nie są potem wykorzystywane w praktyce.

Więcej na stronie Koalicji: gminalesna.pl

Finansowanie: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Narodowy Instytut Wolności

– projekt wspierający rodziny dzieci z ASD.

Finansowanie: Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU, Fundacja PZU  2018

FLIP – Firmowa Liga Izerskiej Pomocy – charytatywny turniej piłki halowej dla lokalnych firm, zrealizowany w 2017 roku.

Finansowanie od uczestników turnieju – lokalnych firm